В Україні планують об'єднати солідарну і накопичувальні пенсійні системи і введуть додатковий внесок для працівника у той час, як подати заяву для автоматичного призначення пенсії уже можна онлайн.
Такі плани в ефірі "Українського радіо" анонсувала глава міністерства соцполітики Марина Лазебна.
"Ми пропонуємо збалансувати солідарну систему накопичувальним рівнем. Це коли у тебе є власний накопичувальний рахунок, на який щомісяця ти і твій роботодавець платите внески", - пояснила Лазебна, пише "Обозреватель".
На перших етапах роботи з зарплати співробітника будуть віднімати 2% і відкладати суму на особливий рахунок. Внаслідок чого внески дозволять людям, які вийшли на пенсію, отримувати вищі виплати. Лазебна пояснила, чому колишня система нарахування пенсій не може цього зробити сама.
"Якщо в державі нічого не зміниться, і буде тільки солідарний рівень пенсійного забезпечення, то навіть з великою офіційною зарплатою, виплатою внесків і придбанням стажу, пенсія буде 20-30% від зарплати. Наприклад, зарплата 10 000 гривень - це 3 000 пенсії", - додала міністр.
Пенсійна реформа в Україні вже запущена. Діє Міністерство соціальної політики. Пенсійний фонд поповнюється коштом податків. Однак цього мало, і в ПФУ постійний дефіцит.
Проблему має вирішити накопичувальна система нарахування пенсії. Тоді українців зобов'яжуть самим накопичувати на пенсію. При цьому збір податків в ПФУ теж нікуди не дінеться.
Пенсії в Україні в 2020.
Як повідомляли Українські Новини, в українців можуть вирахувати до 50% з пенсії.
Тим часом, українцям "світить" чергове підвищення пенсійного віку і нестача стажу: як можна отримати виплати.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.