За підсумками Конференції з відновлення України URC2026 у Ґданську Україна залучила понад 550 млн євро міжнародної підтримки для підготовки енергетичного сектору до наступного осінньо-зимового періоду.
Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр – міністр енергетики України. Денис Шмигаль.
За його словами, ключовими завданнями участі в конференції були оперативне відновлення енергетичної інфраструктури та підготовка до зими, а також досягнення домовленостей щодо довгострокової модернізації енергосистеми. Обидва напрями, як зазначив Шмигаль, отримали суттєву фінансову підтримку.
Загалом під час URC2026 для енергетичного сектору України було оголошено понад 550 млн євро допомоги. Із цієї суми 375 млн євро було підтверджено під час засідання "енергетичного Рамштайну".
Зокрема, внески зробили:
- США – 175 млн доларів,
- Швеція – 137 млн євро,
- Норвегія – 77 млн євро,
- Естонія – 2,125 млн євро,
- Ісландія – 550 тис. євро,
- Литва – 4 млн євро.
Окремо Нідерланди оголосили про виділення 178 млн євро, які спрямують на підготовку до зими та розвиток розподіленої генерації.
Шмигаль подякував міжнародним партнерам за підтримку та наголосив, що допомога сприяє відновленню енергетичної інфраструктури, посиленню її стійкості та підготовці до нового опалювального сезону.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.