1504

У світі знищили останню заявлену хімічну зброю: це зробили США

Організація із заборони хімічної зброї. Фото: ОЗХЗ.
Організація із заборони хімічної зброї. Фото: ОЗХЗ.

У світі знищили всі заявлені запаси хімічної зброї, повідомила Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Мова йде про запаси, оголошені усіма державами-учасницями Конвенції про заборону хімічної зброї (КЗХЗ).

Останні хімічні боєприпаси знищили США 7 липня. Це сталося на пілотному заводі зі знищення хімічних речовин Blue Grass у Кентуккі. 

"Я вітаю всі держави-учасниці, і в цьому випадку Сполучені Штати Америки, з цим великим досягненням для міжнародної спільноти. Знищення всіх заявлених запасів хімічної зброї є важливою віхою для Організації. Це критично важливий крок до досягнення її місії щодо остаточної ліквідації всієї хімічної зброї", – сказав генеральний директор ОЗХЗ, посол Фернандо Аріас.

Однак за його словами, попереду чекають виклики, які потребують постійної уваги міжнародної спільноти. Зокрема, чотири країни ще мають приєднатися до Конвенції. А покинуту та стару хімічну зброю ще потрібно відновити та знищити.

РЕКЛАМА

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.