Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда заявив, що Токіо на переговорах з Росією домагається визнання належності Японії усіх островів південної частини Курил. Про це йдеться в повідомленні "ТАСС".
"Ми виходимо з того, що це споконвічні території нашої країни. Ґрунтуючись на такій позиції, ми вимагаємо визнання належності Японії чотирьох північних островів", - заявив міністр під час дебатів у бюджетній комісії.
Токіо заявляє, що до складу Курил не входять розташовані на півдні архіпелагу острови Ітуруп, Кунашир, Шікотан і Хабомаї, які є продовженням найпівнічнішого японського острова Хоккайдо.
Під час переговорів з Росією Японія домагається вирішення питання про приналежність чотирьох островів, щоб підписати мирний договір.
Курильські острови були зайняті СРСР в 1945 році. За Сан-Франциським мирним договором 1951 року Токіо відмовився від своїх прав на Курили і Південний Сахалін. Але Радянський Союз не підписав документ, у результаті в ньому не зазначено, в користь якої країни Японія відмовилася від цих територій.
У 1956 році сторони підписали Спільну декларацію, але в ній не вдалося зафіксувати лінію кордону через суперечку про приналежність південної частини Курил.
Як повідомлялося раніше, Японія не визнала "вибори" Держдуми РФ у анексованому Криму.
Нагадаємо, КНДР запустила балістичну ракету у бік Японії.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.