Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що під час обміну 26 червня до України повернулися 160 військових, з яких близько 99% – потрапили у полон у 2022 році.
Про це він повідомив у Facebook.
Так, з російської неволі вділося звільнити 160 українців. Лубінець повідомив, що йдеться про воїнів ЗСУ, у тому числі ТрО, ДПСУ, НГУ, ДССТ, УВМА. Крім того, серед звільнених – бійці "Азову", зокрема офіцерського складу.
"Особливість цього повернення в тому, що практично 99% звільнених потрапили у полон у 2022 році. Вони пробули в найскладніших умовах утримання понад 4 роки!" – йдеться в повідомленні.
Омбудсман розповів, що звільнені захисники входили до складу мотопіхотних, штурмових, повітрянодесантних, аеромобільних, стрілецьких, артилерійських, авіаційних військ, морської піхоти. І багато з повернутих – це старший офіцерський склад, зокрема 58 офіцерів.
"Також удома сім Захисників, які відсвяткують день народження в червні, а двоє з них мали свято два дні тому! Найстаршому з повернутих – 66 років, наймолодшому – 26 років. Ще одна невелика деталь: у списку 21 людина, яка має однакові прізвища. Тобто це двоє або троє однофамільців", – розповів Лубінець.
Нагадаємо, згідно з повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя. У Коордштабі висловили вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за посередництво та сприяння в організації обміну.
Як повідомляли Українськi Новини, 5 червня відбувся 75-й обмін полоненими: додому повернулися 186 українців.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.