Україна впевнена, що Сполучені Штати Америки продовжать постачати озброєння українській армії після того, як завершаться поставки допомоги, обіцяної колишнім президентом США.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий, його слова наводить "РБК-Україна".
Під час брифінгу журналісти запитали Тихого, скільки ще триватимуть поставки американської зброї, які були схвалені адміністрацією експрезидента Джозефа Байдена.
Спікер зовнішньополітичного відомства відповів, що з питаннями про конкретні терміни слід звертатися до військових, оскільки вони обізнані про статус поставок зброї.
При цьому він підкреслив, що Україна веде активний діалог із США, щоб американська зброя продовжувала надходити на озброєння української армії.
"Україна готова купувати американську зброю, зокрема ППО, Patriot та інші засоби, які всі ці роки ми отримуємо від США", — сказав Тихий.
Він додав, що закуповувати американську зброю Україна може за допомогою різних джерел фінансування. Зокрема, для цієї мети можна використовувати угоду про корисні копалини. У ній прописана можливість компенсації зброєю.
Як повідомляли Українські Новини, наприкінці квітня цього року американське видання The Wall Street Journal написало, що чиновники українського уряду побоюються, що США припинять поставки військової допомоги через поточний характер переговорів з Росією.
Нагадаємо, на початку березня США зупиняли поставки зброї Україні. Це сталося після публічної сварки президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа.
Однак 12 березня стало відомо, що США відновили передачу озброєння та техніки.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.