• Новини
  • Світ
  • Америка
  • Українська стрічка "20 днів у Маріуполі" отримала престижну кінопремію в США
1371

Українська стрічка "20 днів у Маріуполі" отримала престижну кінопремію в США

Фільм "20 днів у Маріуполі". Фото: скриншот відео
Фільм "20 днів у Маріуполі". Фото: скриншот відео

Журналіст і режисер українського документального фільму "20 днів у Маріуполі" Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards). Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті кінопремії.

Журналіста відзначили у категорії "Видатні режисерські досягнення в галузі документалістики". 

"Лауреатом премії Гільдії режисерів Америки за видатні режисерські досягнення в документальному кіно за 2023 рік став: Мстислав Чернов. "20 днів у Маріуполі". Це перша номінація пана Чернова на премію DGA", - йдеться у повідомленні.

Фото: dga.orgФото: dga.org

Нагадаємо, стрічка "20 днів у Маріуполі" стала режисерським дебютом фотографа, відеографа, письменника та воєнного кореспондента з досвідом роботи у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані Мстислава Чернова. Також у створенні картини брали участь фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новини, документальний фільм "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова про окупацію міста росіянами потрапив до двох категорій номінантів британської премії BAFTA Film Awards.

У вересні 2023 року фільм "20 днів у Маріуполі" висунули на премію "Оскар" від України.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.