На захопленій російськими військами Запорізькій АЕС закінчується термін експлуатації ядерного палива. Наразі очікується відповідь виробника, чи можна його використовувати за межами терміну.
Про це заявили голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі та міністр енергетики України Герман Галущенко, їхні слова наводить "Радіо Свобода".
Під час спільного з Галущенком інтерв'ю глава МАГАТЕ заявив, що на Запорізькій АЕС склалася "крихка" ситуація.
За його словами, наразі на захопленій росіянами станції основними проблемами є закінчення термінів експлуатації палива та значне скорочення технічного персоналу.
Галущенко додав, що під час зустрічі з Гроссі вони обговорили ці питання.
"Термін експлуатації, цей термін вийшов, далі виробник повинен сказати, чи можливо експлуатувати за межами <... > Якщо неможливо — треба вчиняти дії, щодо вивантаження цього палива, це повинен бути кваліфікований персонал, далі питання зберігання цього палива", — сказав міністр.
Гроссі підкреслив, що ці питання він має намір порушити з російськими чиновниками під час майбутньої поїздки до Москви.
"Ми наполягатимемо на проведенні з нашого боку максимально глибокої оцінки стану палива в енергоблоках", — додав глава МАГАТЕ.
Як писали Українські Новини, на початку цього року МАГАТЕ опублікувало звіт про ситуацію на Запорізькій АЕС, у якому заявило, що росіяни не пускають спостерігачів організації до реакторних залів.
На думку МАГАТЕ, росіяни роблять це, щоб приховати реальну ситуацію на Запорізькій АЕС.
А 20 січня голова організації Рафаель Гроссі повідомив, що окупанти знову встановили міни по периметру ЗАЕС.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.