• Новини
  • Світ
  • Африка
  • До Києва та Москви задля "мирного діалогу" приїде делегація африканських країн, – AP
787

До Києва та Москви задля "мирного діалогу" приїде делегація африканських країн, – AP

Переговори. Фото: m24
Переговори. Фото: m24

Делегація шести африканських лідерів збирається провести переговори з Україною та країною-агресором Росією, щоб "ініціювати мирний процес". Про це повідомляє Associated Press у понеділок, 22 травня.

Видання пише, що російський диктатор Володимир Путін та Президент України Володимир Зеленський домовилися окремо приймати делегації президентів ПАР, Сенегалу, Єгипту, Республіки Конго, Уганди та Замбії, і що ці переговори схвалені Сполученими Штатами, Європейським Союзом, ООН, Африканським Союзом (складається з 55 африканських країн) та Китаєм.

"Жан-Ів Олів’є, міжнародний учасник переговорів, який працював протягом шести місяців над їх організацією, сказав, що делегація шести африканських лідерів збирається провести переговори з Києвом і Москвою, щоб "ініціювати мирний процес", але також порушити гостре питання про те, як Росія, яка перебуває під жорсткими санкціями, може отримати гроші за експорт добрив. Ще африканські лідери обговорять полегшення пропуску більшої кількості вантажів зерна з України під час війни та можливість обміну полоненими", - сказано у повідомленні.

Очікується, що переговори відбудуться наступного місяця.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новини, 11 травня секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що Україну схиляють до переговорів на умовах Кремля.

9 травня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що мирні переговори України та країни-агресора Росії наразі неможливі.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.