Верховна Рада дозволила Національній Раді з телебачення і радіомовлення анулювати ліцензії телерадіокоманій, що тягне за собою припинення їх діяльності, за неправдиву інформацію про власника без рішення суду.
Про це йдеться в ухваленому у другому читанні законі про медіа, передають Українські Новини.
Законопроект передбачає право Нацради самостійно без рішення суду анулювати ліцензії телерадіокомпаній у деяких випадках.
Серед них – подача лецензіатом недостовірних відомостей про свого бенефіціара (кінцевого власника), а також, якщо структура власності компанії не відповідає закону.
А саме - норм, згідно яких телеканалами не можуть володіти державні органи (крім публічних телекомпаній, телеканала Рада), органи влади іноземних держав, релігійні та міжнародні організації, а також громадяни Росії та російські компанії (якщо останнє випливає з поданих ліцензіатом документів).
До ухвалення законопроєкту про медіа анулювати ліцензії міг тільки суд.
Як повідомляли Українські Новини, Рада ухвалила закон про медіа, проти якого виступили західні журналісти і ОБСЄ.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.