Силові структури 2021-04-15T04:06:42+03:00
Українські Новини
Аваков побив власний рекорд за тривалістю перебування на посаді керівника МВС

Аваков побив власний рекорд за тривалістю перебування на посаді керівника МВС

Аваков, Міністерство внутрішніх справ України, МВС України, Нагородна зброя, міністр
Арсен Аваков. Фото: facebook.com/arsen.avakov.1
Арсен Аваков. Фото: facebook.com/arsen.avakov.1

За без малого 30-річну історію Незалежної України на посаді першого керівника Міністерства внутрішніх справ країни перебувало 11 міністрів і 4 виконуючих обов'язки міністра. В даний момент самим "довгограючим" серед них є Арсен Аваков: він очолює Міністерство внутрішніх справ (МВС) вже практично 7 років - з 27 лютого 2014 року.

Редакція інформаційного агентства Українські Новини порівняла терміни перебування на посаді всіх міністрів внутрішніх справ України. Перерахуємо хронологічно ТОП-3 найбільш "стійких" силовиків: перший міністр внутрішніх справ незалежної України Андрій Василишин (24 серпня 1991 року - 21 липня 1994 року) - 3 роки на посаді, третій міністр Юрій Кравченко (3 липня 1995 року - 26 березня 2001 року ) - 5 років і 9 місяців на посаді, Аваков Арсен Борисович (27 лютого 2014 року - по теперішній час) - 6 років і 11 місяців.

Слід згадати і Юрія Луценка, який двічі очолював МВС: з 4 лютого 2005 року по грудень 2006 року і з 18 грудня 2007 року по 28 січня 2010 року, що сумарно складає 3 роки і 11 місяців перебування на посаді.

Список міністрів внутрішніх справ Незалежної України в хронологічному порядку:

24 серпня 1991 року - 21 липня 1994 року - Василишин Андрій Володимирович;

28 липня 1994 року - 3 липня 1995 року - Радченко Володимир Іванович;

3 липня 1995 року - 26 березня 2001 року - Кравченко Юрій Федорович;

26 березня 2001 року - 27 серпня 2003 року - Смирнов Юрій Олександрович;

27 серпня 2003 року - 3 лютого 2005 року - Білоконь Микола Васильович;

4 лютого 2005 року - 1 грудня 2006 року - Луценко Юрій Віталійович;

1 грудня 2006 року - 18 грудня 2007 року - Цушко Василь Петрович;

18 грудня 2007 року - 28 січня 2010 року - Луценко Юрій Віталійович;

11 березня 2010 року - 7 листопада 2011 року - Могильов Анатолій Володимирович;

7 листопада 2011 року - 21 лютого 2014 року - Захарченко Віталій Юрійович;

27 лютого 2014 року - по теперішній час - Аваков Арсен Борисович.

У діяльності легітимного керівника даного силового відомства редакція Українських Новин неодноразово зверталася до теми вручення ним нагородної зброї. Журналісти підрахували, що Арсен Аваков роздає, часто цивільним невідомим особам, в середньому, по дві одиниці вогнепальної зброї кожен робочий день. 10 стволів в тиждень. 520 стволів на рік. 7 років поспіль.

Всього за час роботи міністром він роздав 3200 одиниць зброї. Цього вистачило б, щоб озброїти півтора полки або бригаду, яка зможе утримувати оборону на ділянці фронту до 15 км і глибиною до 12 км.

Для порівняння - в останньому параді до Дня Незалежності Хрещатиком пройшли маршем 4,5 тисячі наших військових. Лише на третину менше, ніж озброїв Аваков на посаді глави МВС.

20 травня під час прес-конференції Президент України Володимир Зеленський назвав Авакова "потужним міністром".


Новини

ok