Оскільки взимку енергосистема може не впоратися зі зростанням споживання електроенергії українцям загрожують віялові відключення електрики.
Про це пишуть "Факти".
Повідомляється, що Міненерго протягом року обмежувало роботу АЕС і відкидало плановими ремонтами блоків атомних станцій.
Зараз на АЕС працюють по 10 блоків з 15, а раніше на початку зимового сезону працювало не менше ніж 12 енергоблоків.
"Це наслідки політики Буславець, спрямованої на підтримку недержавної дешевої енергетики, а мопонопліста дорогої альтернативної енергетики і теплової", - пишуть у виданні.
В цьому році вперше обсяги атомної генерації зрівнялися з теплової, тобто "Енергоатом" зазнає мільярдних збитків, а приватні монополісти забирають весь прибуток. Система на межі колапсу.
Результат роботи Міненерго - в платіжках за електроенергію ціна кіловат збільшилася на 30-35%.
З грудня 2020 року тариф "Укренерго" на передачу електроенергії може збільшитися на 30% - до 312,76 грн/МВт-год. НКРЕКП прийняла відповідний проєкт постанови.
Нагадаємо, віялове відключення - циклічне відключення споживачів від електромережі з метою обмеження обсягу споживаної енергії. Може відбуватися через аварії, або з економічних причин.
Раніше Українські Новини писали, що українцям можуть повернути переплачені гроші за електроенергію .
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.