Новини 2019-04-15T09:21:37+03:00
Українська збірна закінчила Паралімпіаду на четвертому місці

Золото плавчині Христини Юрченко.

У скарбничці українців 32 золотих, 24 срібних і 28 бронзових медалей

Збірна України стала четвертою в загальнокомандному заліку на Літніх Паралімпійських іграх 2012 року в Лондоні.

Перше місце на Паралімпіаді-2012 впевнено посіла збірна Китаю, члени якої здобули 91 золото, 71 срібло і 65 бронз (всього 231 медаль). Друге місце - у команди Росії (36 золотих, 38 срібних, 28 бронзових нагород - всього 102). Третє місце у господарів змагань Великої Британії, які завоювали 120 медалей, з яких 34 золотих, 43 срібних і 43 бронзових.

В останній день змагань українські футболісти хоча і програли росіянам у фінальному матчі з рахунком 0:1 (у футбольному паралімпійському турнірі грають команди 7х7, складені з хворих на ДЦП), але, тим не менш, поклали в скарбничку команди чергову і останню срібну медаль, яка дозволила Україні обійти в кінцевому підсумку Австралію.

Усього в активі збірної України 32 золотих, 24 срібних і 28 бронзових медалей (разом 84 нагороди). В  Австралії, що
фінішувала п'ятою, 32 золотих, 23 срібних і 30 бронзових медалей (всього 85). А збірна США при більшій загальній кількості сходжень на п'єдестал пошани (98) завоювала 31 раз золото, 29 разів срібло і 38 разів бронзу.

Нагадаємо, на Паралімпіаді-2012 Україну представляє найчисленніша збірна з часів здобуття незалежності. До складу команди входять 155 спортсменів з 24 областей України, які змагалися в 12 видах спорту. В цілому команда налічує 232 особи. Порівняно з виступом на Паралімпіаді в Пекіні, склад збірної оновився на 41% - в ній
зараз 64 нових атлета. Наша збірна ще до закінчення змагань побила рекорд за кількістю паралімпійського золота на Іграх у Лондоні.