Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що у російському полоні може бути близько 16 тисяч цивільних українців, проте верифікувати Україні вдалося 1878 людей.
Під час телемарафону він розповів, як мирні потрапляють у російську неволю: їх затримують або під час фільтрації на в'їзді/виїзді з окупованих територій – сам факт здійснення фільтраційних заходів також є незаконним – або використовуючи адмінресурс вже на ТОТ.
Часто факт перебування людини у полоні підтверджують ті, хто повертається звідти, розповів Лубінець. Росіяни утримують цивільних та військових разом.
"Цивільних може бути в російському полоні близько 16 тисяч. Це величезна цифра", – зауважив омбудсмен. – "І ми не знаємо, вони живі чи не живі, чи вони затримані, чи щодо них висунуті кримінальні звинувачення, чи ні. У нас є випадки, коли без жодних звинувачень люди роками сидять, ще з 2022-го".
Часто росіяни намагаються видати цивільних за військовополонених. Лубінець вважає, що так ворожа сторона збільшує свій обмінний фонд.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.