Американські військові заявили, що завдали ударів по Ірану, зокрема по сховищах ракет і безпілотників а також по прибережних радіолокаційних станціях, після нападу на торгове судно, яке проходило через Ормузьку протоку.
Про це йдеться у заяві Центрального командування США (CENTCOM) у мережі Х.
"26 червня війська Центрального командування США завдали ударів по Ірану в якості рішучої відповіді на вчорашню атаку на торгове судно, яке проходило через Ормузьку протоку", – зазначили у CENTCOM.
У заяві CENTCOM зазначається, що американські літаки завдали ударів по іранських сховищах ракет і безпілотників, а також по прибережних радіолокаційних станціях після того, як 25 червня Іран атакував судно Ever Lovely за допомогою безпілотника одноразового використання.
"На момент іранської атаки вантажне судно під прапором Сінгапуру виходило з Ормузської протоки вздовж узбережжя Оману", – додає CENTCOM.
"Невиправдана агресія іранських збройних сил проти торговельного судноплавства є явним порушенням режиму припинення вогню. Крім того, небезпечна поведінка Ірану підриває свободу судноплавства в умовах, коли через цей життєво важливий міжнародний торговельний коридор проходить дедалі більше торговельних потоків", – наголосили у CENTCOM.
Також американські військові заявили, що вони "продовжують координувати безпечний прохід та надавати підтримку торговельним суднам, що проходять через протоку".
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.