• Новини
  • Суспільство
  • На Сумщині ФОП незаконно вирубав ліс на 36 млн гривень на землі, яку йому передали в оренду для сінокосу та випасу худоби
3097

На Сумщині ФОП незаконно вирубав ліс на 36 млн гривень на землі, яку йому передали в оренду для сінокосу та випасу худоби

Вирубка дерев. Фото: Сумьска прокуратура
Вирубка дерев. Фото: Сумьска прокуратура

На Сумщині підприємець незаконно вирубав понад 2 тис. дерев, завдавши збитки на 36 млн гривень на землях, які йому передали в оренду для сінокосу та випасання худоби.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора, передають Українськi Новини.

За даними слідсмтва, у серпні 2025 року рішенням міської ради підприємцю було передано в оренду земельну ділянку площею 23,4 га на території Лебединської громади Сумського району для ведення сільськогосподарського виробництва (сінокосіння та випасання худоби). Водночас частина ділянки була вкрита лісом середнім віком близько 50 років, які відповідно до законодавства належать до лісового фонду України.

Попри це, підприємець організував незаконну вирубку дерев із залученням найманих працівників, порушивши умови оренди та вимоги законодавства. За даними експертиз, незаконно зрубано 2 381 дерево, що спричинило довкіллю збитки на суму майже 36 млн грн. Підприємцю повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 246 КК України (незаконна порубка дерев).

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українськi Новини, незалежні експерти та ветерани-журналісти документально викрили масштабну корупцію в ДП "Ліси України". Служба безпеки України викрила посадових осіб Красноградського лісового господарства в розкраданні цінних порід деревини на 6 млн гривень, в Харківській області.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.