• Новини
  • Економіка
  • Американсько-український інвестфонд відбудови затвердив першу інвестицію, - Свириденко
2508

Американсько-український інвестфонд відбудови затвердив першу інвестицію, - Свириденко

Американсько-український інвестфонд відбудови затвердив першу інвестицію. Фото: Telegram Юлія Свириденко
Американсько-український інвестфонд відбудови затвердив першу інвестицію. Фото: Telegram Юлія Свириденко

Американсько-український інвестиційний фонд відбудови затвердив першу інвестицію в українську технологічну компанію Sine Engineering. Про це прем'єр-міністр Юлія Свириденко повідомила у Telegram-каналі, передають Українськi Новини.

"Сьогодні відбулося історичне засідання Управлінської Ради Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (URIF). Саме тут, у Києві, Рада затвердила першу інвестицію Фонду - в українську dual-use технологічну компанію Sine Engineering. Вона  працює у сфері зв’язку та навігації. Її компоненти вже використовують понад 150 українських виробників БПЛА та перехоплювачів",- повідомило вона.

Свириденко подякувала всім членам американської делегації, які приїхали цього тижня в Україну попри масовані обстріли.

"Менше ніж за рік із моменту підписання двосторонньої угоди, Фонд уже здійснив першу інвестицію і отримав на розгляд понад 200 заявок. Більше половини з них — від українських компаній. Найбільше пропозицій проєктів надійшло саме в енергетичному секторі, ключовому для України. Також серед пріоритетних напрямів — виробництво продукції подвійного призначення, інфраструктура та сфера критичних мінералів", - зазначила прем'єрка.

Розмір інвестиції наразі не розкривають.

РЕКЛАМА

Sine Engineering заснували у Львові у 2022 році, вона спеціалізується на технологіях для дронів, зокрема навігації без GPS, зв’язку і груповому контролі. У грудні 2025 року компанія отримала нагороду NATO Innovation Range.

Як повідомляли Українськi Новини, 8 травня 2025 року Верховна Рада  ратифікувала угоду між урядами України та США про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (угода про корисні копалини), вчинену 30 квітня 2025 року.

У вересні Свириденко повідомила, що США зробили перший внесок в Американсько-український інвестиційний фонд відбудови у розмірі 75 млн доларів і Україна подвоїть цей внесок.

1 вересня Кабінет Міністрів делегував трьох представників до керівної ради Американсько-українського інвестфонду відбудови. Українську сторону представляють: міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев, заступник міністра економіки Єгор Перелигін та державний секретар Міністерства закордонних справ Олександр Карасевич.

РЕКЛАМА

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Більше новин про:
Юлія Свириденко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.