25670

Індія стала найбільшим покупцем українського гороху

Індія. Фото: depositphotos.com
Індія. Фото: depositphotos.com

Індія є найбільшим імпортером українського гороху.

Про це пише NV Бізнес, передають Українські Новини.

Президентка Української бобово-соєвої асоціації Антоніна Скляренко в ефірі Суспільне Новини повідомила, що у 2025 році Китай також відкрив свій ринок для цього товару, наразі йде погодження перших його поставок до КНР.

"За роки війни щороку йде збільшення виробництва. Перша причина - це покупець Індія, яка була завжди найбільшим імпортером українського гороху", - повідомила вона. - "Останні три роки вони скасували ввізні мита на горох, і це стимулює підвищення закупівельних цін".

РЕКЛАМА

Скляренко додала, що цього року був підписаний протокол між Китаєм та Україною про можливий експорт гороху до КНР.

І наразі на фінальній стадії процедури щодо експорту гороху до Китаю.

Президентка зазначила, що найбільше гороху ми експортуємо до Індії.

Україна, за словами Скляренко, посідає 6-7 місце серед екпортерів, а до війни ми входили до трійки найбільших експортерів гороху.

РЕКЛАМА

Зараз є всі шанси надолужити, так як, збільшення експортних можливостей стимулює українських аграріїв збільшувати посівні площі під горохом.

Цього року вже зібрано понад 600 тис. тонн гороху з 266 тис. гектарів, що на третину більше, ніж торік.

При цьому внутрішнє споживання гороху складає 70-75 тис. тонн на рік.

Як повідомляли Українськi Новини, Міністерство аграрної політики 6 березня підписало важливу угоду з Китайською Народною Республікою про постачання на китайський ринок водних продуктів дикого вилову (риби та морепродуктів, виловлених у природних водоймах) та постачання гороху.

РЕКЛАМА

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.