Азербайджан виділив 2 мільйони доларів США для закупівлі та відправки в Україну енергообладнання як гуманітарної допомоги. Відповідний указ підписав президент Ільхам Алієв.
Фінансування надійде з резервного фонду президента, передбаченого у державному бюджеті на 2025 рік. Міністерство енергетики Азербайджану використає ці кошти для придбання вітчизняного електрообладнання та його подальшого відправлення в Україну як гуманітарної допомоги.
У документі зазначається, що гуманітарна допомога є проявом принципів гуманізму та дружніх відносин між Азербайджаном і Україною. Двостороннє партнерство розвивається на основі низки угод, зокрема договору про дружбу, співпрацю та партнерство 2000 року, декларації про дружбу та стратегічне партнерство 2008 року та спільної заяви президентів двох країн від 14 січня 2022 року.
Азербайджан неодноразово надавав гуманітарну допомогу Україні після початку повномасштабної війни, підкреслили в офіційному повідомленні.
Нагадаємо, раніше РФ атакувала ГТС, через яку в Україну йшов газ з США та Азербайджану.
Також Росія вдарила по нафтобазі азербайджанської SOCAR в Україні.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.