5900

Люди літнього віку якомога довше мають залишатися на ринку праці, - Мінсоцполітики

Оксана Жолнович. Фото: facebook Оксана Жолнович
Оксана Жолнович. Фото: facebook Оксана Жолнович

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович вважає завданням міністерства допомогти старшим людям якомога довше залишатися на ринку праці. Про це йдеться у повідомленні Мінсоцполітики, передають Українськi Новини.

"Ми маємо змінити культуру сприйняття старшого віку. Адже такі люди мають досвід, користуючись яким, вони можуть зробити суттєвий економічний внесок. Наше завдання — допомогти старшим людям за їхнім бажанням якомога довше залишатися на ринку праці", — сказала Жолнович.

Зазначається, що Мінсоцполітики у межах реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року працює над створенням умов для активного довголіття - це підтримка людей старшого віку, які хочуть і можуть працювати, а також нові формати догляду для тих, хто потребує допомоги в повсякденному житті.

Зокрема Мінсоцполітики працює над підтримкою людей старшого віку через:

РЕКЛАМА

створення умов роботодавцям для працевлаштування таких співробітників;

впровадження навчальних програм;

послуги догляду та підтриманого проживання для тих, хто цього потребує, зокрема, людей з інвалідністю та ВПО старшого віку.

За словами Жолнович, наразі розглядається варіант зменшення податкового навантаження для роботодавців, які мають у штаті працівників старшого віку. Йдеться про часткове звільнення від сплати ЄСВ та зниження ПДФО. Також важливою складовою є перекваліфікація, аби працівники старшого віку могли опанувати нові навички та залишатися конкурентоспроможними.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українськi Новини, у жовтні 2024 року Кабінет Міністрів схвалив Стратегію демографічного розвитку України на період до 2040 року, яка зокрема передбачає активізацію на ринку праці максимальної кількості громадян, які можуть працювати, зокрема сприяти поверненню на ринок праці осіб з інвалідністю, людей похилого віку, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та підвищити рівень працевлаштування молоді після завершення навчання.

За оцінкою Інституту демографії, з урахуванням викликів і загроз, дія яких продовжуватиметься і після завершення бойових дій або припинення чи скасування воєнного стану в Україні, чисельність населення України до 2041 року може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до 2051 року — до 25,2 млн осіб.

Стратегія передбачає збільшення чисельності постійного населення України з 31,1 млн у 2024 до 33,9 млн осіб у 2040 році.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Більше новин про:
Оксана Жолнович

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.