105299

Російський дрон влучив у саркофаг на Чорнобильській АЕС, укриття пошкоджене через пожежу

Саркофаг після удару дрона. Фото: МАГАТЕ
Саркофаг після удару дрона. Фото: МАГАТЕ

Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив у в укриття, яке закриває зруйнований енергоблок № 4 на чорнобильській атомній станції. Споруда пошкоджена. Про це повідомили МАГАТЕ та президент Володимир Зеленський.

Як розповіли працівники МАГАТЕ, близько 01:50 вони почули вибух біля Нової захисної оболонки, який захищає зруйнований реактор. Дрон врізався в дах ізоляційної споруди, там почалася пожежа.

"Співробітники пожежної безпеки та транспортні засоби відреагували за лічені хвилини. Нині момент жодних ознак прориву внутрішньої захисної оболонки НБК немає", — заявили у МАГАТЕ. 

Рівень радіації всередині та зовні залишається нормальним і стабільним, також минулося без постраждалих.

РЕКЛАМА

Гендиректор агентства Рафаель Гроссі сказав, що інцидент на ЧАЕС та нещодавнє посилення військової активності навколо Запорізької АЕС підкреслюють постійні ризики ядерної безпеки. Він запевнив, що МАГАТЕ залишається у стані підвищеної готовності.

Нагадаємо, 5 лютого речник МЗС України Георгій Тихий також повідомляв, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було вимушене відкласти ротацію своєї місії на Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.