573

Україна має дані про насильницькі зникнення двох тисяч осіб старше 70 років, – ГУР

Андрій Юсов. Фото: УНІАН
Андрій Юсов. Фото: УНІАН

Україна має дані щодо майже 2 тисяч людей віком старше 70 років, які стали жертвами насильницьких зникнень.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов під час заходу "Цивільні в незаконному утриманні Росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства для їхнього звільнення", цитує "Укрінформ".

За його словами, за даними правозахисних організацій і партнерів, офіційно визнано, що понад 14 тисяч цивільних осіб перебувають у полоні держави-агресорки Російської Федерації. При цьому, зазначив Юсов, ця кількість може бути набагато більшою.

"І також (є дані про – ред.) близько 2 тисяч жертв насильницьких зникнень старше 70 років", – сказав Юсов.

РЕКЛАМА

Він поінформував, що наразі МКЧХ підтвердив 868 випадків перебування цивільних осіб у місцях несвободи в Росії. Водночас Юсов зазначив, насправді ця цифра є набагато більшою – у рази.

"Але сам факт того, що МКЧХ визначає і визнає перебування у місцях несвободи цивільних осіб... це вже визнання факту воєнних злочинів, прямого порушення Женевських конвенцій з боку РФ", – наголосив представник ГУР.

Як повідомляли Українські Новини, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поінформував, що майже 37 тисяч людей в Україні вважаються зниклими безвісти: це діти, цивільні та військові.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.