• Новини
  • Економіка
  • Українців попередили про можливі відключення світла через морози
1311

Українців попередили про можливі відключення світла через морози

Високовольтна мережа. Фото Depositphotos
Високовольтна мережа. Фото Depositphotos

У Центрі дослідження енергетики вважають, що при мінус 8 градусах морозу в енергосистемі може початися дефцит і подекуди світло будуть вимикати.

Про це заявив директор Центру Олександр Харченко, пише "Суспільне".

Він Нагадав, що внаслідок російського вторгнення знищено, захоплено чи пошкоджено 50% генерації, що була до війни.

"При мінус 8 градусів і нижче, за нашими оцінками, не буде чим перекривати дефіцит. Європейська енергосистема має певні обмеження в перетинах з українською. Настане момент, коли треба буде обмежувати споживання у пікові години: між 8:00 та 10:00 або 17:00 та 21:00", — сказав директор Центру досліджень енергетики.

РЕКЛАМА

Олександр Харченко пояснив, що кожен градус морозу — це зростання попиту на електроенергію приблизно на 200 МВт.

За його словами, відключень можна уникнути, якщо економити електроенергію.

"Якщо в кожній квартирі економлять 3-4 кВт — це вже дуже помітний результат для енергосистеми", — пояснив він.

При цьому сподіватися, що великий бізнес може зменшити споживання — не варто. Всі великі споживачі, які могли обмежити споживання, вже зробили це.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новини, рівень споживання електроенергії в Україні зростає під впливом морозної погоди та  у міру відновлення енергопостачання населених пунктів, що постраждали від негоди.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.