У Центрі дослідження енергетики вважають, що при мінус 8 градусах морозу в енергосистемі може початися дефцит і подекуди світло будуть вимикати.
Про це заявив директор Центру Олександр Харченко, пише "Суспільне".
Він Нагадав, що внаслідок російського вторгнення знищено, захоплено чи пошкоджено 50% генерації, що була до війни.
"При мінус 8 градусів і нижче, за нашими оцінками, не буде чим перекривати дефіцит. Європейська енергосистема має певні обмеження в перетинах з українською. Настане момент, коли треба буде обмежувати споживання у пікові години: між 8:00 та 10:00 або 17:00 та 21:00", — сказав директор Центру досліджень енергетики.
Олександр Харченко пояснив, що кожен градус морозу — це зростання попиту на електроенергію приблизно на 200 МВт.
За його словами, відключень можна уникнути, якщо економити електроенергію.
"Якщо в кожній квартирі економлять 3-4 кВт — це вже дуже помітний результат для енергосистеми", — пояснив він.
При цьому сподіватися, що великий бізнес може зменшити споживання — не варто. Всі великі споживачі, які могли обмежити споживання, вже зробили це.
Як повідомляли Українські Новини, рівень споживання електроенергії в Україні зростає під впливом морозної погоди та у міру відновлення енергопостачання населених пунктів, що постраждали від негоди.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.