Міністр освіти та науки Оксен Лісовий наполягає, щоб вчителі та викладачі в робочий час використовували українську мову у спілкуванні з учнями та колегами.
Про це йдеться у листі очільника міністерства до керівників закладів освіти, який є у розпорядженні Українських Новин.
"Державна мова має використовуватися в рамках освітнього процесу, під час проведення навчальних занять (крім занять з навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин), у спілкуванні вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти як зі здобувачами освіти (вихованцями), так і між собою", – йдеться у листі.
За його словами, згідно зі статтею 9 "мовного закону" науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, мають володіти українською мовою та застосовувати її під час виконання службових обовʼязків.
Лісовий наголосив, що представникам корінних народів і національних меншин України гарантовано право навчатися рідною мовою поряд із державною мовою.
Російська мова не має відповідних пільг, згідно зі вказаними вище законами.
"З метою розширення сфери застосування державної мови в галузі освіти рекомендуємо посилити роботу з популяризації української мови та заохочення її застосування в спілкуванні між собою в учнівському, студентському та педагогічному середовищах", – написано у листі Лісового.


Як повідомляли Українські Новини, Київський національний університет імені Тараса Шевченка заборонив використання російських джерел інформації в освітній діяльності та закрив програми з вивчення російської мови та літератури, а також білоруської.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.