1151

В Україні вперше пересадили разом серце та легені

Лікарня. Фото: Pixabay
Лікарня. Фото: Pixabay

Українські лікарі вперше провели трансплантацію комплексу серце-легені. Жінка, якій пересадили органи, знаходиться у стабільному стані.

Про це повідомив професор та директор Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України Борис Тодуров.

Операцію проводили в Києві, а допомагали в цьому лікарі зі Львова.

"Мрії збуваються! Першу трансплантацію комплексу серце-легені в Україні зроблено! Пацієнтка стабільна. Дякую всім, хто взяв участь у цій нелегкій операції. Співпраця з нашими львівськими колегами дає чудові результати", — написав Тодуров.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новини, у липні 2023 року в Україні вперше провели трансплантацію серця 6-річній дитині. Донором став хлопчик 4 років, батьки якого погодились на пересадку.

У січні у Львові провели унікальну операцію з пересадки легень від посмертного донора.

Також у січні українські військові лікарі провели унікальну операцію, в ході якої витягли нерозірвану гранату з тіла військовослужбовця.

РЕКЛАМА

У 2022 році вітчизняні лікарі провели в Україні 384 трансплантації органів, що на 20% більше, ніж у 2021 році.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Більше новин про:
Борис Тодуров

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.