Українські мобільні оператори створюють спеціальний резерв, який забезпечить роботу мобільного зв'язку й інтернету в разі блекауту через ракетні обстріли Росії. Про це в ефірі національного телемарафону розповів голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.
За його словами, зараз в Україні працює 82% базових станцій. Виняток — Херсонська та Луганська області, де продовжується ремонт інфраструктури після останніх ракетних ударів.
"Справді проблема в тому, що не можна під кожну базову станцію розмістити генератор. Коли зникає світло, всі з Wi-Fi мереж, які також не працюють, переходять на базову станцію і там, де є резервування на 2 години, вона працює пів години", — розповів він.
Юрій Щиголь зазначив, що створення резерву дозволить продовжити роботу зв'язку щонайменше на 3 дні, в разі блекауту. "Ловити" зв'язок можна буде в Пунктах Незламності.
"Кожен пункт незламності має бути зарезервований зв'язком мінімум також на 3 доби, і ми зараз цю роботу з операторами щодня виконуємо", — додав фахівець.
Як повідомляли Українські Новини, у зв'язку зі значними ушкодженнями енергосистеми України зростає кількість використовуваних у побуті генераторів. Про правила безпечної експлуатації генераторів нагадала Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Українцям розповіли, як підтримувати зв'язок у період відключення світла.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.