• Новини
  • Економіка
  • Банки видали аграріям кредитів на 38,5 млрд гривень, - Мінагрополітики
203

Банки видали аграріям кредитів на 38,5 млрд гривень, - Мінагрополітики

Банки видали аграріям кредитів на 38,507 млрд гривень для забезпечення проведення комплексу весняно-польових робіт.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства, передають Українськi Новини.

"Для забезпечення проведення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році аграрії України загалом залучили 38,507 млрд гривень. 31 травня було завершено прийом заявок за програмою "Доступні кредити 5-7-9%", у рамках якої надавалося фінансування. Кредитні кошти залучили 18 078 аграріїв. Лідерами за обсягами виданих кредитів, зокрема, під держгарантії, а також за кількістю сільгосптоваровиробників стали Кіровоградська (4,712 млрд гривень), Київська (4,942 млрд гривень), Вінницька (3,289 млрд гривень), Одеська (2,9 млрд гривень) , Дніпропетровська (2,937 млрд гривень) області", - йдеться у ньому.

Найбільше кредитів за програмою портфельних гарантій надали державні банки.

РЕКЛАМА

Так, Приватбанк видав таких агрокредитів на 8,243 млрд гривень, Укргазбанк - на 4,355 млрд гривень, Ощадбанк - на 2,814 млрд гривень, Укрексмімбанк - на 2,285 млрд. гривень.

Як повідомляли Українськi Новини, аграрії отримують кредити у рамках програми державних гарантій під заставу 20% від суми кредитних коштів.

Українська зернова асоціація (УЗА) підвищила прогноз урожаю зернових та олійних у поточному році на 5,6%, або на 3,5 млн тонн, до 66,5 млн тонн.

Аграрії зібрали у 2021 році 106 млн тонн зернових, зернобобових та олійних культур, що є найбільшим показником за всю історію незалежної України.

РЕКЛАМА

Зернових і зернобобових було зібрано понад 84 млн тонн, олійних культур – 22,6 млн тонн.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.