У Міноборони Росії запевняють, що їхні збройні формування 25 квітня з 14:00 по Києву не стрілятимуть і дозволять вийти цивільним особам із заводу "Азовсталь" у Маріуполі, а також стверджують, що гумкоридор нібито діє вже 36 днів – тоді як, за даними української сторони, обстріл не припиняється.
Про це повідомляє УП з посиланням на заяву Міжвідомчого координаційного штабу РФ з гуманітарного реагування, оприлюднену Міністерством оборони Росії.
"Керівництво Російської Федерації ще раз підтверджує раніше відкритий і постійно діючий вже 36-ту добу (з 21 березня 2022 р.) цілодобовий гуманітарний коридор з металургійного комбінату "Азовсталь" для евакуації цивільних осіб (робочого персоналу, жінок та дітей) про нібито знаходження яких у підземних спорудах комбінату публічно заявляє київська влада.
При цьому, керуючись суто гуманними принципами, Збройні Сили Росії та формування Донецької Народної Республіки з 14:00 (мск) 25 квітня 2022 р. в односторонньому порядку припиняють будь-які бойові дії, підрозділи відводяться на безпечну відстань та забезпечують виведення зазначеної категорії громадян до будь-яких обраних. ними напрямами", - сказано у заяві.
За словами росіян, готовність української сторони до початку гуманітарної операції "позначається підняттям білих прапорів" на всьому периметрі або на окремих напрямках "Азовсталі".
Російська Федерація "прилюдно і офіційно заявляє, що для виходу мирних жителів з "Азовсталі" жодних перешкод немає, за винятком принципового вирішення самої київської влади та командирів націоналістичних формувань продовжувати утримувати мирних громадян як "живий щит".
Міноборони РФ додає, що вказана заява безперервно доводитиметься українським бійцям на "Азовсталі" по радіоканалах з інтервалом кожні 30 хвилин, а також по оперативних каналах зв'язку – через віцепрем'єрку Ірину Верещук.
Як повідомляли Українськi Новини, російські окупанти збиралися зрівняти із землею комбінат "Азовсталь" у Маріуполі, де тримають оборону українські військові та ховаються мирні жителі.
Віцепрем'єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук вимагає від керівництва Росії відкрити гуманітарний коридор з Маріуполя для цивільних у зв'язку із загостренням ситуації у місті.
Тим часом російські військові надважкими авіабомбами завдають ударів по металургійному комбінату "Азовсталь", де у підземних укриттях перебуває понад 1 тис. цивільних.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.