Політика 2020-11-15T13:02:17+02:00
В Іспанії стартує супердвобій шахістів Каспарова й Карпова

Шахматы, Каспаров, Карпов
Як і 25 років тому шахісти знову будуть визначати найсильнішого.

Змагання грандів присвячене 25-річчю матчу, який вони грали понад два місяці, після чого ФІДЕ зупинила матч. Каспаров заявив, що перемогу в нього "відібрали".

22 вересня у Валенсії починається показовий двобій легендарних шахістів світу: матч між Анатолієм Карповим і Гаррі Каспаровим. Гра присвячена до знаменного матчу чверть століття тому і буде тривати до 24 вересня.

Тоді бій за шахову корону почався для Каспарова невдало: після дев'яти партій рахунок був 4:0 на користь Карпова і йому залишалося виграти всього дві партії. Однак протистояння затяглося - почалася серія з 17 нічиїх поспіль, більша частина яких закінчувалася в межах 20-го ходу, а деякі тривали ще менше.

Після того як Карпову вдалося виграти 27-у партію, рахунок став 5:0, і тепер кожна партія могла стати для Каспарова останньою. Однак Каспарову вдалося балансувати ще два місяці й він навіть зумів виграти три партії. Після того як Каспаров виграв 47-у й 48-у партії (30 січня й 8 лютого 1985 року) матч був зупинений ФІДЕ. З огляду на характер останніх двох партій, Каспаров вважає, що перемогу в матчі в нього відібрали. Карпов дотримується іншої думки.

Після того безлімітного матчу два шахісти зіграли ще чотири, але вони були обмежені двадцятьма чотирма двобоями. Три матчі виграв Каспаров, один - у Севільї - закінчився внічию. Загальний рахунок результативних партій в особистому протистоянні - 21:19 на користь Каспарова. 104 партії завершилися внічию. Крім того, в 2002 році в Нью-Йорку Карпов виграв у свого візаві чотири швидкі партії з рахунком - 2,5:1,5.

Зараз шанси Каспарова оцінюються набагато вище - він і молодший, і сильніший, до того ж постійно практикується, тренуючи норвезьку суперзірку Магнуса Карлсена. Регламент нинішньої партії: чотири 25-хвилинки й вісім 5-хвилинок. Шахісти також планують аналогічні міні-битви у Франції, США, Англії й Росії.

Організатори цього шоу прогнозують 10-мільйонну інтернет-аудиторію. Раніше повідомлялося, що офіційний сайт двобою зламали невідомі й наповнили його рекламними посиланнями. Наразі сайт matchkarpovkasparov.com відновлений.

Більше новин про: Шахматы Каспаров Карпов