На Теребле-Ріцькій гідроелектростанції провели заміну та модернізацію обладнання, яке працювало понад 65 років – з моменту заснування ГЕС. Про це розповів директор підприємства "Акваресурс-1" Олег Ігнатко.
Було проведено заміну затворів донного водовипуску греблі Теребле-Рицька гідроелектростанції, замінено системи регулювання гідроагрегатів, системи управління, а також встановлено нові передтурбінні затвори австрійського виробництва.
На електростанції, за словами Ігнатка, подібної модернізації не було з моменту заснування самої ГЕС у 1956 році. Усі роботи з модернізації та заміни обладнання було виконано протягом 2021 року. Заміна цього обладнання позитивно позначиться на подальшій надійній та безпечній експлуатації станції.
Теребле-Ріцька гідроелектростанція – це унікальний об'єкт, аналогів якому в Україні немає. Станція знаходиться у Хустському районі Закарпатської області, її потужність – 27 МВт, а середньорічне виробництво – 133 млн кВт·год.
Унікальні природні умови району будівництва станції дозволили дійти до незвичайного інженерного рішення. Ріки Теребля та Ріка розташовані майже паралельно, але на відмінних за висотою рівнях з різницею 200 метрів. Ця особливість дає ГЕС можливість скористатися цим натуральним перепадом: вода з басейну Теребля скидається в басейн Ріки, що значно підвищує потужність водного потоку. Між річками споруджено дериваційний тунель довжиною 3,7 км, яким води річки Тереблі через ГЕС потрапляють у річку Ріка.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.