Спорт 2021-09-15T04:02:00+03:00
Україна на Паралімпійських іграх завоювала 9 медалей за день

паралімпійці, Паралімпійскі ігри, Медалі
Українці на Паралімпіаді. Фото: Мінспорту

На дев'ятий день змагань на Паралімпіаді в Токіо українська команда завоювала три золоті, чотири срібні і дві бронзові медалі. Про це пише ВВС Україна.

Золото знову виграв плавець Максим Крипак (100 м на спині, клас - S10). При цьому медаль він отримав, встановивши новий світовий рекорд. Він поліпшив своє ж досягнення на 0,05 секунди. Свого найближчого суперника Кріпак випередив на 2 секунди. Для спортсмена це дев'ята золота медаль Паралімпіади і четверта, отримана в Токіо.

Золоті медалі також вибороли атлети Марія Помазан (легка атлетика, штовхання ядра, клас - F35) і Владислав Загребельний (легка атлетика, стрибки у довжину, клас - T37).

Срібло отримали:

- Єлизавета Мерешко (плавання, 400 м в / c, клас - S6),
- Віктор Дідух / Максим Ніколенко (настільний теніс, команда, клас - 8),
- Антон Коль (плавання, 50 м на спині, клас - S1),
- Оксана Ботурчук (легка атлетика, 100 м, клас - T12).

Бронзові медалі у Дениса Остапченка (плавання, 50 м в/c, клас - S3) і Олексія Денисюка (кульова стрільба, мікст, малокаліберний скорострільний пістолет 25 м, клас - SH1).

У командному заліку українська збірна залишається на п'ятому місці, завоювавши 84 медалі, з яких 20 - золотих, 39 - срібних і 25 - бронзових.

Як повідомляли Українськi Новини, Україна  завоювала 50 медалей у перший тиждень Паралімпіади.

У 2021 році на Олімпійський іграх в Токіо збірна України завоювала 19 медалей: 1 золоту, 6 срібних і 12 бронзових.