Спорт 2018-10-05T04:02:10+03:00
Відео дня: українка завоювала золото і стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо

Українська дзюдоїстка Дар'я Білодід здобула медаль найвищого ґатунку світової першості і виходить до фіналу чемпіонату світу у Баку.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного олімпійського комітету України.

У півфінальному поєдинку у ваговій категорії до 48 кг українка перемогла Олімпійську чемпіонку Паулу Парето з Аргентини, а у фіналі була сильніша за чемпіонку світу Фуну Тонакі з Японії.

"17-річна Дар'я Білодід перемагає у фіналі іппоном чинну чемпіонку японку Фуну Тонакі і здобуває золото чемпіонату світу - перше в історії українського жіночого дзюдо і друге загалом (після перемоги Георгія Зантарая у Роттердамі-2009)", - йдеться в повідомленні НОКу.

На момент виграшу золото Білодід ще не виповнилося 18 років — їй повних 17 років та 11 місяців. Дар’я Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо, пише Sportarena.

Попередній рекорд серед жінок належав японці Рійоко Тамурі — вона виграла золото в 1993 році у віці 18 років 1 місяця. Білодід здобула перемогу на два місяці раніше.

Серед чоловіків найкращий результат належить легендарному французу Тедді Рінеру: своє перше золото, у 2007 році, він здобув у віці 18 років 5 місяців.

Дар’я Білодід, таким чином, ще до 18 років встигла стати чемпіонкою Європи та чемпіонкою світу серед дорослих.

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав Дар'ю, її батьків–наставників Світлану Кузнєцову та Геннадія Білодіда з блискучим звершенням, відзначивши справжній бійцівський характер молодої спортсменки та побажавши, щоб це високе досягнення стало гарним фундаментом на шляху до олімпійського Токіо-2020.

Як повідомляли Українські Новини, Дарья Білодід в ефектно виграла Grand Slam у Німеччині.

Раніше львівська дзюдоїстка взяла "золото" на молодіжному чемпіонаті Європи.

Більше новин про: Дзюдо Видео дня

Нардепи Добкін, Вілкул і Шуфрич хочуть передати Вселенському патріарху будівлю АПУ на вул. Банковій 15:36
Мінюст зареєстрував Юрія Крутька головою Аграрної партії України 18:33
Ілля Ківа збирає майдан в Запоріжжі 13:17
Екс-міністр економіки звинуватив у своїй відставці колишнє керівництво Адміністрації президента 11:11
Предстоятелі УПЦ КП і УАПЦ посварилися після Синоду Вселенського патріархату 13:07
Затягування розгляду конституційності ліквідації Верховного Суду України може мати як об'єктивні так і суб'єктивні причини, - екс-голова КС Домбровський 08:00
НАБУ намагалося отримати від Скаленка недостовірні свідчення проти Мартиненка, - захист 12:50
Фрегат USS Klakring (FFG-42) під час візиту до Севастополя. Фото: Український мілітарний портал
США готові передати Україні військові фрегати типу Oliver Hazard Perry 18:00
Новинський вважає передачу Андріївської церкви "хабарем" 12:43 Відео
Партія "Основа" представила голову Київської міської організації Володимира Колота 16:28
більше новин
Звільнений за антисемітизм екс-консул України в Гамбурзі Марущинець судиться за посаду і зарплату в день прогулу 11:52
Любов Дубровіну обрали керівником Національної бібліотеки імені Вернадського 19:20
Нищук вимагав від музейних працівників протягом 1 дня перерахувати всі ікони та цінності в храмах УПЦ 07:30 Документ
РГК увійшла в Європейську Технічну Асоціацію газової індустрії - MARCOGAZ 17:35
Букерівську премію отримала ірландська письменниця за роман "Молочник" 11:40
Суд дозволив ГПУ вилучити в АП результати спецперевірки Ситника як кандидата на посаду директора НАБУ 08:25
Главу ВККСУ звинувачують в ручному управлінні судовою реформою, - ЗМІ 10:08
Кількість загиблих внаслідок теракту в окупованій Керчі збільшилася до 17 15:28
У четвер в Україні буде по-літньому тепло і без опадів 13:38