Спорт 2018-12-15T04:12:00+02:00
Відео дня: українка завоювала золото і стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо

Українська дзюдоїстка Дар'я Білодід здобула медаль найвищого ґатунку світової першості і виходить до фіналу чемпіонату світу у Баку.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного олімпійського комітету України.

У півфінальному поєдинку у ваговій категорії до 48 кг українка перемогла Олімпійську чемпіонку Паулу Парето з Аргентини, а у фіналі була сильніша за чемпіонку світу Фуну Тонакі з Японії.

"17-річна Дар'я Білодід перемагає у фіналі іппоном чинну чемпіонку японку Фуну Тонакі і здобуває золото чемпіонату світу - перше в історії українського жіночого дзюдо і друге загалом (після перемоги Георгія Зантарая у Роттердамі-2009)", - йдеться в повідомленні НОКу.

На момент виграшу золото Білодід ще не виповнилося 18 років — їй повних 17 років та 11 місяців. Дар’я Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо, пише Sportarena.

Попередній рекорд серед жінок належав японці Рійоко Тамурі — вона виграла золото в 1993 році у віці 18 років 1 місяця. Білодід здобула перемогу на два місяці раніше.

Серед чоловіків найкращий результат належить легендарному французу Тедді Рінеру: своє перше золото, у 2007 році, він здобув у віці 18 років 5 місяців.

Дар’я Білодід, таким чином, ще до 18 років встигла стати чемпіонкою Європи та чемпіонкою світу серед дорослих.

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав Дар'ю, її батьків–наставників Світлану Кузнєцову та Геннадія Білодіда з блискучим звершенням, відзначивши справжній бійцівський характер молодої спортсменки та побажавши, щоб це високе досягнення стало гарним фундаментом на шляху до олімпійського Токіо-2020.

Як повідомляли Українські Новини, Дарья Білодід в ефектно виграла Grand Slam у Німеччині.

Раніше львівська дзюдоїстка взяла "золото" на молодіжному чемпіонаті Європи.

Більше новин про: Дзюдо Видео дня

Порошенко готовий допомагати новому Президенту, якщо він буде гідним 17:50
На Об'єднавчий собор у Київ прилетів патріарх Варфоломій, - ЗМІ 13:02
Порошенко заявив, що доручив перевірити всіх держслужбовців на наявність родичів з громадянством РФ 18:09
В окупованому Криму підняли прапор України на підтримку полонених моряків 21:04
У листопаді зарплата Холодницького знову збільшилася до 209 тис. грн 14:15
Скріншот трансляції .5.ua
Відео дня: перше звернення предстоятеля єдиної автокефальної православної церкви Єпіфанія 18:14
Літак Су-27 розбився при заході на посадку в Житомирській області, пілот загинув 16:16
Пластуни передали Києву Вифлеємський вогонь миру. Фото: facebook.сом/oles.kovalchuk
Фото дня: у Михайлівському соборі пластуни передали Києву Вифлеємський вогонь миру 20:45
Богослужіння проходило в Києві у Михайлівському Золотоверхому соборі. Скріншот відео youtube/
Відео дня: Епіфаній як голова Православної церкви України провів перше богослужіння 13:25
У листопаді глава Нацполіції отримав надбавок в 4 рази більше окладу 15:00 Документ