Мітингувальники біля стін Державної служби геології та надр України працівники ПАТ "ЄВРАЗ Суха Балка" продовжують чекати дій ліцензійного органу щодо продовження і видачі підприємству ліцензій на користування надрами шахт "Ім. Фрунзе" і "Ювілейна".
Перші кроки на цьому шляху вже зроблені. Сьогодні відомство опублікували на сайті новину під заголовком "Госгеонадра України прийшли до компромісу з ПАТ "ЄВРАЗ Суха Балка".
У ній, зокрема, йдеться: "Державною службою геології та надр України у рамках чинного законодавства за результатами проведення консультацій ухвалено рішення в найкоротші терміни врегулювати проблемну ситуацію з ПАТ "ЄВРАЗ Суха Балка".
Керівництво рудника підтвердило журналістам цю інформацію.
"Під час переговорного процесу, дійсно, намітився прогрес. Створена робоча група для врегулювання ситуації. І ми віримо, що вже найближчим часом буде прийнято рішення, яке дозволить підприємству нормально працювати. Дуже сподіваємося на державницьку позицію керівництва відомства. Оскільки мова йде про долю унікального підприємства гірничо-металургійного комплексу України, багатомільйонні суми податкових відрахувань у бюджети всіх рівнів, благополуччя сімей 3,5-тисячного трудового колективу рудника", - прокоментував ситуацію Генеральний директор ПАТ "ЄВРАЗ Суха Балка" Віталій Баш.
У той же час гірники поки не припиняють акцію протесту.
"Те, що нас почули, це, безумовно, добре. Я безмірно вдячний нашим хлопцям, шахтарям, які не побоялися приїхати в Київ і стати на захист рідного підприємства і свого конституційного права на працю. Ми звикли працювати, а не мітингувати. Але, ми змушені відстоювати свої права, оскільки мова йде про збереження робочих місць. Ми заявляємо, що до моменту отримання ліцензій наша акція протесту не припиняється. Ми підемо звідси тільки з спецдозволами в руках. У разі, якщо Держгеонадр не стримає своє слово, весь наш трудовий колектив буде в Києві разом із родинами!", - заявив голова первинної організації професійної спілки металургів і гірників України Віктор Щасливий.
Як відомо, акція протесту шахтарів знаменитого криворізького рудника "Суха Балка" почалася 19 вересня 2017 р. У ній беруть участь близько 250 робітників, які пікетують будівлю Госгонедр у Києві під гаслом: "Дайте нам роботу!". Причиною акції протесту стала відмова відомства видати спецдозволу на використання надр всупереч рішенню суду, який приписував чиновникам зробити це.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.