Новини 2020-02-15T11:22:01+02:00
"Шахтар" програв лондонському "Фулхему" 1:2

Матч проходив у гостях у рамках 1/16 фіналу Ліги Європи.

Футбольний клуб "Шахтар" (Донецьк) програв з рахунком 2:1 у гостях у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи лондонському "Фулхему", який відбувся 18 лютого.

Головний тренер "Шахтаря" Мірча Луческу випустив в основі: воротаря Андрія П'ятова, у захисті - Даріо Срну, Олександра Кучера, Ярослава Ракицького й Развана Раца, у півзахисті - Томаша Хюбшмана, Вілліана, Ілсиньо, Жадсона, Фернандіньо й у нападі - Луїса Адріано.

Наставник лондонців Рой Ходжсон випустив в основі воротаря Марка Шварцера, у захисті - Аарона Хьюза, Бреда Хангеланда, Денні Мерфі й Діксона Етуху, у півзахисті - Дем'єна Даффа, Кріса Байрда, Саймона Девіса й Стівена Келлі, під нападаючим грав Золтан Гера, а на вістрі - Боббі Замора.

Одразу ж після початку матчу лондонці почали активно йти в атаку й уже на перших хвилинах створили проблеми для П'ятова.

На 1-ій хвилині матчу "Фулхем" заробив штрафний, котрий виконав Мерфі, після подачі якого захисник Хангеланд без перешкод пробив головою практично з кута воротарської, але П'ятов опинився на місці й відбив удар.

Але на цьому проблеми "Шахтаря" не закінчилися, і на 3-їй хвилині Мерфі віддав пас на Замору, який, торкаючись, відпасував на Геру, і той пробив з гострого кута - П'ятов скластися не встиг і пропустив м'яч під рукою. 1:0.

Гірники спробували перехопити ініціативу й десь до середини першого тайму зуміли захопити територіальну перевагу.

З'явилися удари по воротах Шварцера, почали доходити передачі середньої лінії до нападу.

На 32-й хвилині Ілсиньо врозріз між захисниками відмінною передачею знайшов Луїса Адріано, який утік від захисників, обіграв Шварцера й пробив у порожні ворота. 1:1.

До кінця першого тайму донецькі футболісти продовжили контролювати перебіг гри, але особливих плодів це не принесло.

У другому таймі картина гри знову змінилася, але вже не на користь "Шахтаря". Гірники загубили нитку гри, а "Фулхем" у свою чергу додав після перерви.

"Шахтар" продовжував володіти перевагою в контролі м'яча, але лондонці набагато небезпечніше атакували.

На 63-й хвилині Гера віддав пас із глибини поля на Замору, який через штрафну сильно пробив у ближню дев'ятку й м'яч від поперечини опинився в сітці. 2:1.

Луческу спробував піодсилити гру в атаці, випустивши Костянтина Кравченка замість Хюбшмана, але він так само, як й інші гравці "Шахтаря", у час, що залишився, не зміг зрівняти рахунок.

Гравець матчу (за версією Українських Новин) - Денні Мерфі.

Гра у відповідь відбудеться 25 лютого в Донецьку.

З інших цікавих результатів 1/16 фіналу Ліги Європи можна виокремити поразки німецького "Вердера" й іспанської "Валенсії" з однаковим рахунком 0:1 у гостьових матчах проти голландського "Твенте" і бельгійського "Брюгге" відповідно.

Нагадаємо, "Шахтар" пройшов у 1/16 фіналу Ліги Європи, посівши перше місце в групі, в якій також виступали бельгійський "Брюгге", сербський "Партизан" і французька "Тулуза".