Наука 2018-11-15T10:15:47+02:00
Українські Новини
Австралійський учений попередив про небезпеку "рослинних препаратів"

Австралійський учений попередив про небезпеку "рослинних препаратів"

Китайський препарат
Китайський препарат "Чань су" може викликати раптову зупинку серця.

З 251 препарату вчений в 36 виявив миш'як, в 35 - ртуть, ще в 24 був знайдений свинець.

 

Препарати рослинного походження становлять небезпеку для здоров'я як самі по собі, так й у комбінації з іншими ліками, повідомляє PhysOrg. Такий висновок зробив професор австралійського Університету Аделаїди Роджер Б’ярд. Звіт про його дослідження опублікований в Journal of Forensic Sciences.

Учений проаналізував склад 251 рослинного препарату, які поставляються в США із країн Азії. Під час дослідження було встановлено, що 36 з них містили миш'як, 35 - ртуть, ще в 24 був знайдений свинець.

Б’ярд також вивчив випадки отруєння фармацевтичною продукцією рослинного походження. Зокрема отруєння свинцем було зафіксовано в 5-річної дитини, яка за чотири роки прийняла 63 грами препарату "Тибетські трав'яні вітаміни". Ще один хлопчик, який страждав на рак сітківки, отруївся миш'яком після прийому одного із засобів традиційної індійської медицини.

За інформацією дослідника, китайський препарат "Чань су", використовуваний для лікування болю в горлі, фурункулів і тахікардії, виготовляється на основі отруйного секрету жаб, що може викликати раптову зупинку серця. Серед побічних ефектів "рослинних" ліків Б’ярд також назвав серцеву, ниркову й печіночну недостатність, інсульти, епілептичні припадки, порушення координації й м'язову слабість.

Крім того, учений зазначив, що засоби рослинного походження небезпечно приймати в комбінації зі звичайними ліками. Б’ярд описує випадок, коли пацієнт, який прийняв ліки від епілепсії разом з китайським трав'яним засобом, упав у кому. Препарати звіробоя продірявленого знижують ефективність варфарину й можуть спровокувати міжменструальні кровотечі в жінок, які приймають оральні контрацептиви. У деяких випадках прийом стероїдів разом із трав'яними ліками викликав гормональні порушення.

Зі слів професора Б’ярда, препарати рослинного походження набули значної популярності протягом останніх років. Ці засоби використовують близько 30 відсотків жителів США, найчастіше не повідомляючи про це лікареві.

 

Архів
Новини

ok