Політика 2019-05-15T11:25:13+03:00
Українські Новини
Ліки від раку стирають візерунки на пальцях

Ліки від раку стирають візерунки на пальцях

Препарат
Препарат "Капецитабін" призводить до зникнення малюнка на подушках пальців.

Лікарі встановили взаємозв'язок між зникненням «відбитків» на пальцях і препаратом, що призначається за хіміотерапії.

Як виявив лікар із Сінгапуру, розповсюджені ліки від раку впливають на шкірний покрив, що викликає ускладнення при взятті відбитків пальців. Один із його пацієнтів із цієї причини був недавно затриманий імміграційною владою в США на чотири години.

Лікар Енг-Хуат Тан із Сінгапуру, котрий його лікував, в статті, опублікованій у журналі Annals of Oncology, пише, що такий вплив має препарат капецитабін.

Доктор Тан, котрий працює в Національному раковому центрі в Сінгапурі, зазначає, що кілька інших пацієнтів повідомляли про втрату малюнка на пальцях, причому деякі також зіштовхнулися з проблемами при в'їзді в США.

Його пацієнт, чоловік 62 років, проходив хіміотерапію за діагнозом рак шиї. Йому був прописаний капецитабін для запобігання ремісії.

Хоча цей препарат зазвичай використовується при лікуванні декількох різновидів раку, він здатний викликати хронічне запалення шкіри долонь або ступень, що призводить до утворення пухирців, лущення шкіри й кровотечі. Згодом це може призвести до втрати папілярного візерунка на пальцях.

У пацієнта доктора Тана з'явилися слабкі побічні симптоми після прийому цих ліків, але через те, що вони не були серйозними, він приймав цей препарат протягом трьох років.

У грудні 2008 року він відправився відвідати родичів у США. Зі слів доктора Тана, його затримали в аеропорту після того, як співробітники імміграційної служби не змогли зняти відбитки його пальців.

Йому все-таки дозволили в'їзд після того, як з'ясувалося, що він не становить загрози безпеки США. На майбутнє йому рекомендували мати при собі лист від онколога з описом цього синдрому.

Поки неясно, як швидко відбувається в результаті використання препарату втрата папілярного візерунка. У цьому випадку пацієнт не усвідомлював, що з ним це відбулося.

 

Архів
Новини

ok