Новини 2018-12-15T09:00:32+02:00
Українські боксери стали найкращими на Олімпіаді-2012

Олімпійський чемпіон Василь Ломаченко.

Водночас приз найкращому боксеру поїхав до Казахстану.

Збірна України з боксу стала найсильнішою на Олімпійських іграх-2012 в Лондоні. Наші боксери виграли дві золоті, одну срібну і дві бронзові нагороди.

Олімпійськими чемпіонами стали Олександр Усик (категорія 91 кг) та Василь Ломаченко (60 кг), що став першим дворазовим олімпійським чемпіоном з боксу в історії України. Зазначимо, що до Усика і Ломаченка серед українців золото в боксі вигравав тільки Володимир Кличко на Олімпіаді-1996 в Атланті.

Срібну нагороду Олімпіади-2012 завоював, мабуть, найбільш видовищний з наших боксерів Денис Берінчик (64 кг). Бронзовими призерами стали Тарас Шелестюк (69 кг) та Олександр Гвоздик (81 кг). Останній теж мав бути у фіналі, але, мабуть, судді вирішили, що у вирішальних поєдинках українців вже достатньо, і протягли туди казахського боксера, який, до речі, програв золоту медаль росіянину.

На жаль, без медалі залишився Євген Хитров, який двічі відправляв у нокдаун британця Ентоні Огого, але судді вважали це недостатнім для перемоги в чвертьфіналі, і віддали перевагу британцеві, який у результаті виграв бронзу домашньої Олімпіади.

До речі, саме британські боксери показали другий результат на Олімпіаді, вигравши два золота, срібло і бронзу. Правда, якщо брати загальний залік чоловічого і жіночого боксу, то Британія нас обійшла, адже у них є ще одне золото жіночого турніру, тоді як у нас не було спортсменок в цьому виді спорту.

Водночас приз найкращого боксера Олімпіади-2012 отримав казахстанський боксер Серік Сапієв, що став олімпійським чемпіоном в заключний день Ігор у ваговій категорії до 69 кг.

Цей приз, іменований кубком Вела Баркера, вручається найбільш технічному боксеру Олімпійських ігор.

28-річний казахстанець один за одним переміг японця Ясухіро Сузукі - 25:11, венесуельця Габріеля Переса - 20:9 і росіянина Андрія Замкового - 18:12. А в фіналі Сапієв не дав жодного шансу британцеві Фредді Евансу - 17:9.

Казахстанці було вручено копію кубка і диплом AIBA, сам же кубок буде вручено на спеціальній церемонії у присутності членів AIBA, запрошених осіб і всіх боксерів, номінованих на цей приз.

Як повідомлялося раніше, переможцями загального командного заліку стали американці, які взяли реванш у китайців за поразку чотирирічної давнини. У збірної США - 46 золотих медалей та 104 усього, а у китайців - 87 медалей, у тому числі 38 золотих, і третє місце. Другими в командному заліку стали британці, четвертими - росіяни. Україна з 20 медалями - 14-а.