В Україні в липні та серпні можуть запроваджувати аварійні відключення електроенергії тривалістю до п'яти годин на добу. Такий сценарій можливий у разі тривалого періоду сильної спеки та відновлення масованих російських атак по енергетичній інфраструктурі.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко.
За його словами, найбільші ризики виникатимуть у вечірні години, коли споживання електроенергії традиційно зростає. Якщо високі температури триматимуться щонайменше тиждень, а енергетичні об'єкти зазнають нових масштабних ударів, для балансування системи можуть знадобитися тимчасові обмеження для споживачів.
Зайченко пояснив, що вдень енергосистема має достатньо ресурсів для покриття попиту завдяки роботі атомної генерації, імпорту електроенергії, а також розвитку розподіленої та відновлюваної генерації. Водночас у вечірні пікові години ситуація може бути складнішою.
Разом із тим керівник "Укренерго" наголосив, що за відсутності нових масштабних обстрілів Україна має хороші шанси пройти літній період без суттєвих обмежень електропостачання.
Він також зазначив, що енергосистема країни зараз значно краще підготовлена до можливих атак, ніж торік. За останній рік зросли потужності розподіленої генерації, будуються нові енергооб'єкти з додатковим захистом, а рівень захищеності підстанцій "Укренерго" та обленерго суттєво підвищився.
За оцінкою Зайченка, навіть якщо графіки відключень доведеться застосовувати, вони не будуть такими жорсткими, як під час попереднього осінньо-зимового періоду.
Нагадаємо, раніше графіки відключення в Україні запроваджувалися у квітні поточного року.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.