• Новини
  • Політика
  • Отримані до 1 травня 2000 гривень на "Скринінг здоров’я 40+" потрібно використати до 30 червня, - МОЗ
572

Отримані до 1 травня 2000 гривень на "Скринінг здоров’я 40+" потрібно використати до 30 червня, - МОЗ

Скринінг здоров’я 40+. Ілюстрація: МОЗ
Скринінг здоров’я 40+. Ілюстрація: МОЗ

Отримані до 1 травня 2000 гривень за програмою "Скринінг здоровʼя 40+" потрібно використати до 30 червня. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я, передають Українські Новини.

"Людям, яким до 1 травня 2026 року зарахували 2000 грн коштів підтримки на участь у програмі Скринінг здоров’я 40+, залишився тиждень, щоб пройти обстеження. Оплатити послугу необхідно до 30 червня включно. Після завершення цього терміну невикористані кошти автоматично повернуться до державного бюджету", - йдеться у повідомленні.

МОЗ зазначає, що учасникам програми , які отримали кошти до 1 травня, але ще не пройшли скринінг, варто завчасно обрати медичний заклад, зв’язатися з ним та записатися на обстеження.

Міністерство нагадує, що з 1 травня 2026 року механізм участі у програмі було оновлено: українці віком від 40 років можуть подати заявку у будь-який зручний час не чекаючи 30 днів після дня народження. Зробити це можна через застосунок Дія або у ЦНАПі.

РЕКЛАМА

Для людей, яким кошти підтримки були зараховані після 1 травня 2026 року, діє новий строк їх використання. Оплатити послугу скринінгу необхідно протягом двох місяців із моменту надходження коштів. Якщо не використати їх упродовж цього часу, вони також автоматично повернуться до державного бюджету.

За даними МОЗ, нині заявки на отримання коштів для участі у програмі подали вже понад мільйон українців віком від 40 років. Пройти Скринінг здоров’я 40+ можна у 2227 місцях надання послуг по всій країні. Перелік медичних закладів, у яких доступна послуга, можна переглянути на офіційному сайті програми.

Як повідомляли Українські Новини, у квітні Кабінет Міністрів скасував прив’язку до дня народження але обмежив строк використання коштів за програмою "Скринінг здоровʼя 40+" двома місяцями.

Національна програма "Скринінг здоровʼя 40+", спрямована на раннє виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем психічного здоровʼя для українців віком від 40 років, запрацювала з січня 2026 року.

РЕКЛАМА

Після підтвердження участі у програмі від держави мають надійти 2000 гривень на діагностику.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.