Агент російської воєнної розвідки (ГРУ), якого Служба безпеки України викрила у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві, отримав 15 років ув'язнення з конфіскацією майна. Про це йдеться в повідомленні СБУ.
Повідомляється, що співробітники СБУ затримали зловмисника "на гарячому", коли він розкопав схрон з вибухівкою, яку мав перевезти в інші тайники для безпосередніх виконавців терактів.
На місці події у затриманого вилучили 5 кг пластиду з підривачами та іншими компонентами для спорядження саморобних бомб.
Розслідування показало, що завдання росіян виконував завербований ворогом місцевий безробітний.
До уваги російського ГРУ він потрапив ще у 2014 році, коли у лавах терористичного угруповання "Іскра-2" воював проти сил АТО на сході України.
Тоді він брав участь у боях за Донецький аеропорт, а згодом після вербування був нелегально переправлений на підконтрольну Україні територію.
Навесні 2025 року російські спецслужбісти "активували" свого агента та доручили йому підготувати декілька схронів із саморобними вибуховими пристроями (СВП) на околицях Києва.
Після облаштування схованок зрадник мав відправити куратору з країни-агресора РФ локації тайників за допомогою позначок на гугл-картах.
Крім вибухівки у зловмисника вилучили планшет, ноутбук та мобільні телефони, через які він контактував з ГРУ РФ.
За матеріалами Служби безпеки суд визнав агента винним за держзраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).
Як повідомляли Українські Новини, раніше СБУ встановила тюремника-колаборанта, який катував українських полонених на Луганській колонії.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.