Кам'янська громада привітала з поверненням на рідну землю містянина, воїна Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, який чотири роки перебував у полоні росіян. Про це повідомив мер Кам'янського Андрій Білоусов, не розкриваючи деталі визвольної операції, пишуть "Факти".
За словами Білоусова, з 2019 року воїн захищав Україну.
"У перші дні повномасштабного вторгнення разом із побратимами прийняв один із перших ударів ворога. Під час боїв отримав поранення", — розповів Білоусов.
Після цього разом з іншими пораненими військовослужбовцями перебував на тимчасово окупованій території (ТОТ).
Отримавши інформацію про українських захисників, які залишилися на окупованій території, військовослужбовці загону спеціальної розвідки ВМС України "Янголи" спланували та розпочали спеціальну рятувальну операцію.
"Разом із керівником благодійного фонду "Осоння України" Олександром Крутьком допомогли у проведенні рятувальної операції надавши необхідну ресурсну підтримку загону розвідки", — повідомив Білоусов.
У ході операції двох військовослужбовців вдалося повернути на підконтрольну Україні територію.
"Вітаємо нашого Героя, який чотири роки провів у ворожому полоні. Дякую Олександру Крутьку. Дякую нашим хлопцям із спеціального загону розвідки воєнно-морських сил України, які провели цю операцію. За ці роки вам багато всього довелося пережити… Ви не зламалися та не втратили віри в те, що повернетеся додому. І нарешті громада зустріла свого Героя на рідній землі. Ми раді вашому поверненню до Кам'янського", — такими словами мер міста Андрій Білоусов привітав Героя.
Кам’янська громада привітала з поверненням свого Героя
Також міський голова подякував усім дотичним до операції з визволення.
"Щиро дякую всім, хто долучився до повернення Захисника додому. Вдячність Герою — за відданість Україні, за мужність, стійкість і незламність. За те, що вистояв і повернувся. Попереду — відновлення, час поруч із рідними та мирне життя вдома", — додав Білоусов.
Що відомо про спецзагін ВМС
Загін спеціальної розвідки ВМС України "Янголи" — це елітний підрозділ, основною місією якого є порятунок людей із тимчасово окупованих територій, пошук зниклих безвісти та повернення українських військовополонених. Підрозділ безпосередньо підпорядковується Командуванню Військово-Морських Сил ЗСУ.
Станом на 2026 рік на рахунку підрозділу вже десятки успішно виведених з окупації людей.
Девізом підрозділу є вислів: "Той, хто рятує одне життя, рятує цілий світ".
Ключові напрямки роботи:
Евакуація з окупації: таємне вивезення військових, цивільних, розвідників та їхніх родин, яким загрожує небезпека чи переслідування з боку російських спецслужб.
Повернення з полону: участь у складних багатоетапних операціях із деокупації та обміну українських захисників.
Спеціальні доручення: виконання інших надважливих завдань, деталі яких зазвичай не розголошуються через міркування секретності.
Операції "Янголів" часто координуються особисто командувачем ВМС ЗСУ віцеадміралом Олексієм Неїжпапою. Він керував розробкою та проведенням унікальних операцій проти сил рф на морі, включно з потопленням флагмана "Москва" та звільненням острова Зміїний.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.