Поповнення карток через термінали з 26 червня буде можливим після підтвердження номера мобільного.
Відповідні зміни зазначені в постанові НБУ, передають Українські Новини.
З 26 червня поточного року після внесення готівки в термінал перед завершенням операції необхідно буде ввести пароль, який буде приходити у SMS-повідомленні.
Без введення відповідного коду транзакція не завершиться. Код може надійти також у вигляді дзвінка.
На квитанції обов'язково буде зазначатися повний номер телефону платника.
Нова вимога спрямована проти анонімних фінансових операцій через термінали. Раніше через такі пристрої можна було вносити готівку без будь-якої ідентифікації, що створювало ризики для фінансового моніторингу.
Як і раніше, без пароля можна буде сплачувати податки та комунальні послуги, купувати транспортні квитки, поповнювати проїзні картки, поповнювати мобільний.
Як повідомляли Українські Новини, з 1 червня 2025 року в Україні набули чинності нові обмеження на карткові грошові перекази.
Для клієнтів середнього та низького ризику місячний ліміт зменшено зі 150 тис. до 100 тис. гривень на місяць.
Клієнти високого ризику зможуть переказувати до 50 тис. гривень на місяць, ліміт не змінюється.
Обмеження також стосуються переказів IBAN.
Особи, які отримують офіційні доходи понад вказані суми, зможуть переказувати суми, які відповідають їх доходам.
Також ліміти не стосуватимуться волонтерів і благодійні організації, а також клієнтів, що здійснюють перекази між власними рахунками в одному банку.
Дропи – це люди, які за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх банківських карток і рахунків. Такі платіжні засоби використовуються як транзитні для проведення переказів на різні суми між іншими рахунками.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.