• Новини
  • Політика
  • Яніна Соколовська: Коли Бондар і Сибіга повернули свої польські нагороди, чи подумали вони про залежних від них українських громадян?
1980

Яніна Соколовська: Коли Бондар і Сибіга повернули свої польські нагороди, чи подумали вони про залежних від них українських громадян?

Польща. Фото: depositphotos
Польща. Фото: depositphotos

Життя в країні КВН закінчиться не комедією, а трагедією. Чудова реприза Зеленського про те, що Кароль (Навроцький) — не король, а Володимир — не князь, чудово прозвучала б зі сцени. Особливо — якщо прочитати її під акомпанемент рояля. Але для відносин України та Польщі це — кувалда, яка добила й без того безруку чашку.

Зеленському одразу ж відповіла міністр канцелярії Навроцького Агнешка Єнджак. Через мережу Х вона заявила, що Катерина II, Муссоліні та інші володарі польського Білого орла, включаючи Шредера, "ніколи не ображали Польщу так відкрито, як Зеленський".

Крик "білих орлів" стає дедалі гучнішим. Незважаючи на слова польського прем'єра Туска, що ворог у нас спільний і він не в Києві, незважаючи на висловлювання польського глави МЗС Сікорського, що скандал на руку лише Росії, "орли" продовжують змагатися в репліках (з української сторони) та попередженнях на межі погроз (з польської).

Найдикіше, що можна було зробити під час війни, — це посваритися захиснику з хабом. Від цього, на жаль, постраждають і захисник, і хаб, і мільйони українців, які опинилися під час війни в цьому хабі.

РЕКЛАМА

Коли посол України в Польщі Бондар повернув Навроцькому свою польську нагороду, коли те саме зробив глава МЗС Сібіга (який, як кажуть, мав стати новим послом України в Польщі) — чи подумали вони про громадян України, доля яких залежить від них?

Я розумію, що основним завданням посольств стало не допомагати громадянам, а відмахуватися від них, але все ж, хоч для видимості, хоч раз можна було б зобразити "глибоке занепокоєння", не йти на поводу у КВН, не хайпувати, не "хоч посміятися", а згадати про місію дипломатів — не роздувати, а згладжувати конфлікти?

Хоча про що я взагалі. Я ж не з країни рожевих поні, до устрою української чиновницької вертикалі мені не звикати. Самостійність і розсудливість у діях — не український чиновницький коник.

Виграла в цьому конфлікті хіба що "Нова пошта" — добре, що Зеленський її пропіарив своєю посилкою Навроцькому. Рекламу в рамках КВН ніхто ж не скасовував.

РЕКЛАМА

Соромлюся запитати, чи чули нинішні можновладці про існування фельдегерської пошти. Ні, це не про ліс. Це про відправлення державних важливих предметів і документів. Якраз у цьому випадку вона б цілком згодилася.

Фото: facebook/Яніна СоколовськаФото: facebook/Яніна Соколовська

Джерело

Усі тексти в рубриці "Погляд" публікуються з першоджерел у повному обсязі. Редакція агентства може не поділяти думки авторів і не несе за їх висловлювання відповідальність.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.