Іран погодився прийняти інспекторів з Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), що означає досягнення американської мети припинення ядерної програми в Ірані. Про це заявив віцепрезидент США Джей Ді Венс, повідомило CNN у понеділок, 22 червня.
Венс зазначив, що переговори між США та Іраном пройшли дуже добре та заклали підґрунтя для остаточної угоди. За його словами, сторони узгодили чотири пріоритети під час технічних переговорів, одним з яких став механізм для з розмінування та відновлення торгівлі Ормузької протоки, а також створення подібного механізму для регіонального припинення вогню.
"Іран погодився прийняти інспекторів з Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), що, ймовірно, найбільше нас захоплює як американців. Це важлива віха для американського народу і перший крок до остаточної денуклеаризації або постійного припинення ядерної програми в Ірані, і саме цього ми й хотіли зробити", — сказав Венс.
Крім того, переговорники змогли організувати процес продовження технічних переговорів, що стане фундаментом для укладення остаточної угоди, наголосив віцепрезидент США. Щодо сутичок між підтримуваною Іраном "Хезболлою" та Ізраїлем на півдні Лівану тривають переговори, заявив Венс.
Як повідомляли Українські Новини, 15 червня прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф повідомив про досягнення домовленостей між США та Іраном. Президент США Дональд Трамп підтвердив укладення угоди та відкриття Ормузької протоки.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.