Служба безпеки та Національна поліція запобігли резонансному теракту в Києві. Правоохоронці затримали двох агентів ФСБ, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва. Про це йдеться в повідомленні СБУ.
Розслідування показало, що зловмисники заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити загоряння та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу. Активувати механізм вони планували дистанційно, перебуваючи в дорозі у напрямку Білорусі, через яку хотіли втекти до країни-агресора РФ.
Правоохоронці встановили, що після мінування будівлі агенти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна.
Повідомляється, що зловмисників викрили завчасно, їхні злочини задокументували і їх затримали у поїзді.
За матеріалами справи, підготовкою теракту займалися завербовані ФСБ жителі Києва. Один з них мобілізований, який самовільно залишив військову частину, інший - столичний маркетолог.
Обидва фігуранти потрапили до уваги російських спецслужбістів через Telegram-канали, де публікували коментарі на підтримку кремлівського режиму.
У разі виконання ворожого завдання росіяни обіцяли "евакуювати" агентів на територію РФ з подальшим працевлаштуванням до лав ФСБ.
Для здійснення теракту агенти отримали з РФ інструкцію на виготовлення саморобного запального пристрою, який заклали під генератор у Шевченківському районі столиці.
За задумом ворога, підрив технологічного обладнання мав спричинити значне вогневе ураження сусідньої адмінбудівлі.
Також навпроти місця запланованого теракту агенти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для ФСБ. Щоб позбутися речових доказів, фігуранти спорядили її другим СВП, який планували підірвати після вибуху генератора.
Під час обшуків у затриманих вилучили смартфони із доказами роботи на ворога та надувний човен для нелегального перетину держкордону.
Правоохоронці встановили, що перед виконанням цього теракту вони виконали низку "тестових" завдань від ворога. Зокрема, зловмисники заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали ФСБ для подальшого використання у підривній діяльності. Також агент-військовослужбовець "зливав" ворогу дані військових об'єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військовослужбовців.
"Служба безпеки вжила заходи для убезпечення локацій Сил оборони, що цікавили ворога та перебували в зоні активності агентів", - розповіли у спецслужбі.
Слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозру за закінчений замах на вчинення терористичного акту (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України).
Зазначається, що нині вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.
Як повідомляли Українські Новини, раніше СБУ встановила тюремника-колаборанта, який катував українських полонених на Луганській колонії.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.