• Новини
  • Суспільство
  • Українці у Польщі щороку витрачають $2 млрд з карток банків України, – посол
6217

Українці у Польщі щороку витрачають $2 млрд з карток банків України, – посол

Прапори Польщі та України
Прапори Польщі та України

Із польської програми 800+, яка передбачає виплату на дітей, українці отримують трохи більше двох мільярдів злотих. Водночас до польського бюджету українці внесли лише самих податків на 15 млрд злотих. Про це в ефірі "Польського радіо" заявив посол України в Польщі Василь Боднар.

"А додайте до цього, що багато українських громадян, чиї сім'ї через війну розірвані, використовують українські картки і сплачують, фактично, українські гроші в польських магазинах, закладах харчування і так далі. Це ми нарахували за рік, в середньому це десь до 2 мільярдів доларів", - зазначив Боднар.

Крім того, за словами посла, велика кількість українців використовує Польщу як транзитну державу. Йдеться про майже 19 мільйонів перетинів кордону щороку.

"І це теж громадяни, які проїжджають через територію Польщі, залишаючи значні кошти для польської економіки. Це використання доріг, готелей, аеропортів, переїзд через проживання і так далі", - додав він.

РЕКЛАМА

Навіть на тлі двадцяти пяти мільярдів євро сумарної допомоги Польщі - як військової, так і гуманітарної - цей баланс все більше зростає на користь громадян України.

"Українці в Польщі приносять суттєво додану вартість до економіки і до суспільного життя в країні", - підсумував Василь Боднар.

Як повідомляли Українські Новини, за даними НБУ, безготівкові розрахунки українців платіжними картками продовжують зростати.

Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.

Більше новин про:
Василь Боднар

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.