Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" здобула перемогу над російським "Газпромом" у міжнародному арбітражі. Трибунал у Швейцарії постановив, що російський монополіст має сплатити українській стороні 1,37 мільярда доларів.
Про це у понеділок, 23 червня, повідомив голова правління НАК Сергій Корецький. За його словами, ще з травня 2022 року "Газпром" відмовився виконувати контрактні зобов’язання, зокрема положення за принципом take or pay — тобто припинив платежі за зарезервовані обсяги.
"Маємо фінальне рішення: трибунал зі Швеції, Швейцарії та Ізраїлю повністю став на бік "Нафтогазу", — повідомив Корецький.
"Нафтогаз" подав позов у вересні 2022 року. РФ намагалася через власні суди заблокувати процес, однак безуспішно. Тепер українська компанія планує зосередитися на реальному стягненні присуджених коштів:
"Наступний крок — забезпечити виконання рішення", — додав голова правління НАК.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.