За останні 10 років населення України скоротилося до 32 мільйонів людей. Але за межами країни проживають приблизно стільки ж.
Про це розповів віцепрем'єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов в інтерв'ю виданню Die Welt.
"У день своєї незалежності, 1991 року, Україна була державою з 52 мільйонами людей. За десять років це число впало до 48 мільйонів. Тоді, до першого вторгнення, було лише 45 мільйонів", — заявив він.
Чернишов розповів, що у 2015 році після окупації Криму кількість населення країни впала до 42 мільйонів. Після повномасштабного вторгнення з країни виїхали ще понад 10 мільйонів українців.
"У 2024 році ми будемо країною з 32 мільйонами людей — це драматична цифра. Доброю новиною є те, що наша нація налічує 60 мільйонів людей. Виклик полягає в тому, що половина з них живе за межами країни: люди, які покинули країну різними шляхами до великого вторгнення, біженці від війни, і це діаспора", — зазначив він.
За даними міністра, в Європі проживають 5 мільйонів українських біженців. Третина з них готові повертатися, якщо війна закінчиться. Ще один фактор повернення — успіх економічних реформ в Україні.
Як повідомляли Українські Новини, за даними ООН, населення України скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть, з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії. Це сталося в результаті виїзду біженців, падіння народжуваності та загибелі через війну.
У березні Міністерство соціальної політики розробило проєкт Демографічної стратегії України до 2040 року.
У квітні 2023 року Інститут демографії та соціальних досліджень НАН заявили, що найближчими роками на Україну може чекати демографічна криза.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.