Депутат Верховної Ради від фракції "Голос", член комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Інна Совсун заявила, що недавнє підвищення тарифів на електроенергію, які платять споживачі, буде використано для купівлі нових реакторів для Хмельницької АЕС у Болгарії.
Про це вона сказала журналістам, передають Українські Новини.
"В "Енергоатому" зараз ці гроші звідкись треба взяти (на купівлю реакторів)? Всі гроші, які є в "Енергоатому" - це гроші, які у нього обігові. Обігові - це ті, які ми з вами заплатили за електроенергію за підвищеними тарифами", – зазначила вона.
Вона зазначає, що наразі немає домовленостей з міжнародними донорами щодо фінансування ініціативи по ХАЕС.
На її переконання, кошти на купівлю реакторів та побудову енергоблоків будуть братися з внутрішніх ресурсів, тобто з коштів, які платять споживачі за послуги.
Також Совсун зауважила, що Міністерство енергетики просить партнерів допомогти із закупівлею газу для України та водночас займається таким коштовним проєктом як нові енергоблоки ХАЕС.
Як повідомляли Українські Новини, Верховна Рада надала дозвіл національній атомній енергогенеруючій компанії "Енергоатом" на придбання у Національної електричної компанії Болгарії обладнання (ядерні реактори та комплектуючі) для побудови енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.
Раніше ініціатива про побудову енергоблоків на ХАЕС на основі реакторів "Росатому", що були поставлені в Болгарію, викликала суперечки під час обговорення в експертному середовищі і серед політиків.
Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова в коментарі виданню "Європейська правда", заявила, що проєкт розроблявся без участі ЄС і він не буде його фінансувати, оскільки Євросоюз не фінансує проєкти ядерної енергетики взагалі.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.