Напилися таблеток для залучення уваги - відома причина отруєння школярок в Умані
Після того, як дві школярки з Боярки отруїлися препаратом "Дротаверин", 1 з них померла, в Умані Черкаської області 17 лютого 2 школярки отруїлися таблетками. Дівчата пояснили, що вони хотіли привернути увагу своїх близьких.
Про це Українським Новинам повідомила прессекретар поліції області Зоя Вовк.
"Одразу, як надійшла інформація про подію, відомості внесли в єдиний облік, почали перевіряти всі версії без винятку, залучили до роботи кіберполіцію, яка перевіряла соціальні мережі, сторінки дівчаток - чи не перебувають вони в якісь групи, не підтримують чи не працює якийсь челендж. Цю версію відкинули - дівчата не перебувають в групах ризику в соцмережах і не підтримують челендж. З'ясувалося, що у дівчаток, яким по 14 років, є нерозуміння з близькими - так пояснили дівчинки і їх батьки, виникають сварки... Також у однієї дівчинки проблеми з хлопцем", - сказала вона.
Вовк повідомила, що дівчатка вжили по 10 таблеток медичного препарату.
Вона зазначила, що школярки знали про схожу ситуацію, що сталася в іншій області.
Так, раніше в академічному ліцеї "Гармонія" в Боярці 2 школярки отруїлися препаратом "Дротаверин" (вони випили по 40 таблеток), 1 школярка померла і ще 1 госпіталізована.
"Вони (дівчата) пояснили, що їх метою було не самогубство, не підтримати якісь челенджі, вони хотіли привернути увагу своїх близьких. І знаючи про те, що в іншій області вжили більшу кількість (таблеток), вони обмежилися", - сказала прессекретар.
Вовк зазначила, що стан дівчаток стабільний, медики контролюють ситуацію.
"З ними проводять виховну роботу поліцейські ювенальної превенції, психологи, проводять виховну роботу також з батьками дівчаток. Крім того, на сьогодні заплановано низку заходів в школах, щоб роз'яснити дітям, особливо підліткам у віці 14-16 років, що подібні вчинки - це не вихід їх життєвих ситуацій. Також заплановано низку заходів з метою перевірки аптек по Умані, попередження, щоб ні в якому разі неповнолітнім не продавалися медичні препарати будь-якого походження", - додала вона.
Як повідомляли Українськi Новини, раніше в селі Липці під Харковом четверо дітей 2, 5, 6 і 8 років отруїлися щурячою отрутою, який знайшли вдома і вирішили спробувати.